Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kustavin kunnanvirasto
Keskustie 7, 23360 KUSTAVI

Kunnanvirasto on avoinna arkipäivisin klo 8.15-16.00. Käytössä olevan liukuvan työajan johdosta viranhaltijat ovat varmimmin tavattavissa klo 9.00-15.00.

Kustavin kunnanviraston alakerrassa sijaitsee kirjasto. Kirjastolla on oma sisäänkäynti.

Yhteydenotto

Vaihde: (02) 842 6600 (Puhelinvaihde on avoinna arkipäivisin klo 9.00-15.00.)

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa: etunimi.sukunimi@kustavi.fi

Yleinen sähköpostiosoitteemme on: kustavi @ kustavi.fi

Henkilökunnan tiedot näet kootusti alla.

Kunnanvirasto

Kustavin kunnan yhteystiedot

Nimi Nimike Puh Sähköposti Soittoajat Kuvaus
Veijo Katara Kunnanjohtaja 050 0785 324 veijo.katara@kustavi.fi Virkavapaalla 31.7.2021 asti. Sijaisena toimii Kati Rekola.
Tuula Leino vastaava sairaanhoitaja 050 0778 124 tuula.leino@kustavi.fi
Teknisen toimialan päivystys Päivystävä kiinteistönhoitaja 044 3838 822

Kiireelliset ilmoitukset

Susanne Laaksonen Sivistystoimenjohtaja 050 3873 397 susanne.laaksonen@taivassalo.fi
Ruokapalvelut keskuskeittiö 044 7426 633
Riku Latokartano Rakennustarkastaja 050 0740 006 riku.latokartano@kustavi.fi Maanantaisin klo 12.00 - 15.00
Keskiviikkoisin klo 12.00 - 15.00

Yhteydenotot aina ensisijaisesti sähköpostitse.

Rakentaminen ja maankäyttö.

Päiväkoti Hillat 0-3 vuotiaat 044 7426 614
Päiväkoti Karpalot ja esiopetus 3-5 vuotiaat 044 3500 579
Nuorisotalo 044 7426 620 nuorisotalo@kustavi.fi Numero käytössä talvikaudella
Nina Lepistö Sosiaalitoimi toimistovirkailija 044 7426 621 nina.lepisto@kustavi.fi
Markus Malmelin Vapaa-aikasihteeri 050 5759 121 markus.malmelin@kustavi.fi

Vapaa-aikatoimi ja matkailu
Liikunta- ja nuorisoasiat
Etsivä nuorisotyö
Yhdistyskoordinaattori
Vuokrattavat tilat

Kotihoito (päivystys) 050 3428 855 Klo 08.00-21.00
Kivimaan koulu 044 7426 623 kivimaankoulu@kustavi.fi
Kirjasto Kirjasto 044 7426 630 kirjasto@kustavi.fi
Keskustoimisto Kirjaamo ja neuvonta 02 8426 600 kustavi@kustavi.fi Klo 9.00 - 15.00
Kati Rekola Sosiaalijohtaja 050 3388 351 kati.rekola@kustavi.fi vs. kunnanjohtaja
Johanna Nurmi Tekninen toimi toimistovirkailija 044 7062 023 johanna.nurmi@kustavi.fi Vapaalla pe 21.5.

Mm. lupahakemuksiin liittyvät lomakkeet, karttaotteet, kaavaselosteet, lainhuutotodistukset, laskutusasiat, aloitusilmoitukset, numerointi muutokset osoitteissa. Ota esille kiinteistötunnus asioinnin nopeuttamiseksi.

Jenni Leppänen vs. Varhaiskasvatuksen johtaja 044 7374 895 jenni.leppanen@kustavi.fi
Jari Nerjanto Kunnanrakennusmestari 044 7423 360 jari.nerjanto@kustavi.fi
Jaalakoti 040 0229 375 jaalakoti@kustavi.fi
Iltapäiväkerho 044 5480 651
Anna Leimola Kirjastonhoitaja-kulttuurisihteeri 044 7426 630 anna.leimola@kustavi.fi
Anja Nuppumäki Tietosuojavastaava 044 7426 613 anja.nuppumaki@kustavi.fi

Organisaation ulkopuolisia yhteystietoja

Nimi Nimike Puh Sähköposti Soittoajat Kuvaus
Varsinais-Suomen Pelastuslaitos 02 2633 1505
Tuotantoeläin- ja hevospäivystys 06 0004 1451
Taivassalo yhtenäiskoulu Ihattulantie 8, 23310 Taivassalo
Susanna Puottula Ympäristönsuojelupäällikkö 040 7253 929 susanna.puottula@uusikaupunki.fi Virkavapaalla 30.9.2021 asti. Sijaisena toimii Seija Niskala, p. 044 051 5778
Sirkka Rantala Yritysasiantuntija (Ely-keskus) 02 9502 2742 sirkka.rantala@ely-keskus.fi
Petri Puustinen Maaseutupäällikkö 050 3873 352 petri.puustinen@vehmaa.fi
Minna Boström Toiminnanjohtaja (I samma Båt - leader) 040 0718 913 minna.bostrom@sameboat.fi
Marjo Stark Ympäristösihteeri 044 0515 779 marjo.stark@uusikaupunki.fi
Kimmo Alitalo Isännöitsijä 044 7544 600 kimmo.alitalo@isannointiwarma.fi
Kaisa Nivola Ympäristöterveydenhuollon johtaja 044 3556 810
02 8451 2710
kaisa.nivola@uusikaupunki.fi
Jarkko Nieminen / Remeo Oy Viherlahden jäteaseman hoito 01 0540 2409 jarkko.nieminen@remeo.fi
Esa Kerkola Yrittäjyysneuvoja (Ukipolis) 044 5063 787 esa.kerkola@ukipolis.fi
Erja Pullinen Terveystarkastaja 044 7005 709
Elina Naaralainen / Remeo Oy Laskutus 01 0540 2381 elina.naaralainen@remeo.fi
Ari Suojanen / Remeo Oy Kuljetustiedustelut ja muutokset 01 0540 4910 tuotanto.uusikaupunki@remeo.fi