Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kustavin kunnanvirasto
Keskustie 7, 23360 KUSTAVI

Kunnanvirasto on avoinna arkipäivisin klo 9-15.00 pl. keskiviikkoisin klo 9-17. Lounastauko päivittäin klo 12-13. Käytössä olevan liukuvan työajan johdosta viranhaltijat ovat varmimmin tavattavissa klo 9.00-15.00. Pyrithän varaamaan tapaamisajan etukäteen.

Kustavin kunnanviraston alakerrassa sijaitsee kirjasto. Kirjastolla on oma sisäänkäynti.

Yhteydenotto

Toivomme yhteydenotot suoraan asianomaiselle työntekijälle.

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa: etunimi.sukunimi@kustavi.fi

Yleinen sähköpostiosoitteemme on: kustavi @ kustavi.fi

Henkilökunnan tiedot näet kootusti alla.

Kunnanvirasto

Kustavin kunnan yhteystiedot

Nimi Nimike Puh Sähköposti Soittoajat Kuvaus
Tuuli Jansson Hankepäällikkö, kehittäjä 044 7393 037 tuuli.jansson@vehmaa.fi
Teknisen toimialan päivystys Päivystävä kiinteistönhoitaja 044 3838 822

Kiireelliset ilmoitukset

Ruokapalvelut keskuskeittiö 044 7426 633
Rauno Peltola vt. kunnanjohtaja 050 0785 324 rauno.peltola@kustavi.fi
Päiväkoti Hillat 0-3 vuotiaat 044 7426 614
Päiväkoti Karpalot ja esiopetus 3-5 vuotiaat 044 3500 579
Nuorisotalo 044 7426 662 nuorisotalo@kustavi.fi
Nina Lepistö Toimistosihteeri sosiaalitoimi /koulutoimi 044 7426 621 nina.lepisto@kustavi.fi

Koulusihteeri

Matkailuneuvonta Matkailuneuvoja 044 7426 620 matkailuneuvonta@kustavi.fi ke-la klo 10-18 su klo 10-16
Sesongin ulkopuolella arkisin klo 9-15
Markus Malmelin Hyvinvointikoordinaattori 050 5759 121 markus.malmelin@kustavi.fi

Vapaa-aikatoimi ja matkailu
Liikunta- ja nuorisoasiat
Etsivä nuorisotyö
Yhdistyskoordinaattori
Vuokrattavat tilat: leirimaja

Kirjasto Kirjasto 044 7426 630 kirjasto@kustavi.fi
Keskustoimisto Kirjaamo ja neuvonta 02 8426 600 kustavi@kustavi.fi Klo 9.00 - 15.00
Katja Nummela vararehtori 044 7426 623
Kaisa Olari Rehtori-sivistystoimenjohtaja 044 7426 628 kaisa.olari@kustavi.fi
Jussi Lehto Rakennustarkastaja 050 0740 006 jussi.lehto@kustavi.fi Puhelinaika ma 12.00-15.00 ja päivystysaika ke 12.00-15.00.
10.-12.2. Rakenna ja Sisusta messuilla tavattavissa

Rakentaminen ja maankäyttö.

Johanna Nurmi Toimistovirkailija, tekninen toimi 044 7062 023 johanna.nurmi@kustavi.fi Asiakaspalvelu ruuhkautunut
Vapaapäivä ma 6.2.

Mm. lupahakemuksiin liittyvät lomakkeet, karttaotteet, kaavaselosteet, lainhuutotodistukset, laskutusasiat, aloitusilmoitukset, numerointi muutokset osoitteissa. Ota esille kiinteistötunnus asioinnin nopeuttamiseksi.

Jenni Leppänen Varhaiskasvatuksen johtaja 044 7374 895 jenni.leppanen@kustavi.fi
Iltapäiväkerho 044 5480 651
Anna Leimola Kirjastonhoitaja-kulttuurisihteeri 044 7426 630 anna.leimola@kustavi.fi
Anja Nuppumäki Tietosuojavastaava 044 7426 613 anja.nuppumaki@kustavi.fi

Organisaation ulkopuolisia yhteystietoja

Nimi Nimike Puh Sähköposti Soittoajat Kuvaus
Varsinais-Suomen Pelastuslaitos 02 2633 1505
Tuotantoeläin- ja hevospäivystys 06 0004 1451
Taivassalo yhtenäiskoulu Ihattulantie 8, 23310 Taivassalo
Susanna Puottula Ympäristönsuojelupäällikkö 040 7253 929 susanna.puottula@uusikaupunki.fi
Sirkka Rantala Yritysasiantuntija (Ely-keskus) 02 9502 2742 sirkka.rantala@ely-keskus.fi
Seija Niskala vs. ympäristösihteeri 044 0515 778 seija.niskala@uusikaupunki.fi
Petri Puustinen Maaseutupäällikkö 050 3873 352 petri.puustinen@vehmaa.fi
Minna Boström Toiminnanjohtaja (I samma Båt - leader) 040 0718 913 minna.bostrom@sameboat.fi
Kuntaperintä Perintä 02 0639 9420 asta.perinta@kuntaperinta.fi klo 8.00-17.00
Kimmo Alitalo Isännöitsijä 044 7544 600 kimmo.alitalo@isannointialitalo.fi
Kaisa Nivola Ympäristöterveydenhuollon johtaja 044 3556 810
02 8451 2710
kaisa.nivola@uusikaupunki.fi
Jätehuoltolaskutus Laskutus 044 7426 604 jatehuolto@kustavi.fi
Jätehuolto M. Helistölä Oy Kuljetustiedustelut ja muutokset 02 8559 90 jatehuolto@helistola.fi ma-ke 8-16, to 8-17 ja pe 8-15
Jarno Helistölä Viherlahden jäteaseman hoito 040 0878 517 jarno@helistola.fi
Esa Kerkola Yrittäjyysneuvoja (Ukipolis) 044 5063 787 esa.kerkola@ukipolis.fi
Erja Pullinen Terveystarkastaja 044 7005 709