Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kustavin kunnanvirasto
Keskustie 7, 23360 KUSTAVI

Kunnanvirasto on avoinna arkipäivisin klo 9-15.00. Käytössä olevan liukuvan työajan johdosta viranhaltijat ovat varmimmin tavattavissa klo 9.00-15.00.

Kustavin kunnanviraston alakerrassa sijaitsee kirjasto. Kirjastolla on oma sisäänkäynti.

Yhteydenotto

Vaihde: (02) 842 6600 (Puhelinvaihde on avoinna arkipäivisin klo 9.00-15.00.)

Sähköpostiosoitteemme ovat muotoa: etunimi.sukunimi@kustavi.fi

Yleinen sähköpostiosoitteemme on: kustavi @ kustavi.fi

Henkilökunnan tiedot näet kootusti alla.

Kunnanvirasto

Kustavin kunnan yhteystiedot

Nimi Nimike Puh Sähköposti Soittoajat Kuvaus
Tuula Leino Vastaava sairaanhoitaja 050 0778 124 tuula.leino@kustavi.fi
Teknisen toimialan päivystys Päivystävä kiinteistönhoitaja 044 3838 822

Kiireelliset ilmoitukset

Ruokapalvelut keskuskeittiö 044 7426 633
Rauno Peltola vs. kunnanjohtaja 050 0785 324 rauno.peltola@kustavi.fi
Päiväkoti Hillat 0-3 vuotiaat 044 7426 614
Päiväkoti Karpalot ja esiopetus 3-5 vuotiaat 044 3500 579
Nuorisotalo 044 7426 662 nuorisotalo@kustavi.fi
Nina Lepistö Toimistosihteeri sosiaalitoimi /koulutoimi 044 7426 621 nina.lepisto@kustavi.fi

Koulusihteeri

Matkailuneuvonta Matkailuneuvoja 044 7426 620 matkailuneuvonta@kustavi.fi ke-la klo 10-18 su klo 10-16
Sesongin ulkopuolella arkisin klo 9-15
Markus Malmelin Hyvinvointikoordinaattori 050 5759 121 markus.malmelin@kustavi.fi

Vapaa-aikatoimi ja matkailu
Liikunta- ja nuorisoasiat
Etsivä nuorisotyö
Yhdistyskoordinaattori
Vuokrattavat tilat

Kotihoito (päivystys) 050 3428 855 Klo 07.30-20.30
Kirjasto Kirjasto 044 7426 630 kirjasto@kustavi.fi
Keskustoimisto Kirjaamo ja neuvonta 02 8426 600 kustavi@kustavi.fi Klo 9.00 - 15.00
Katja Nummela vararehtori 044 7426 623
Kaisa Olari Rehtori-sivistystoimenjohtaja 044 7426 628 kaisa.olari@kustavi.fi
Jussi Lehto Rakennustarkastaja 050 0740 006 jussi.lehto@kustavi.fi Maanantai 26.9. on lomapäivä.
Puhelinaika ma 12.00-15.00 ja päivystysaika ke 12.00-15.00.

Rakentaminen ja maankäyttö.

Johanna Nurmi Toimistovirkailija, tekninen toimi 044 7062 023 johanna.nurmi@kustavi.fi Asiakaspalvelu on ruuhkautunut tietopyynnöistä.
Poissa tiistaina 27.9.

Mm. lupahakemuksiin liittyvät lomakkeet, karttaotteet, kaavaselosteet, lainhuutotodistukset, laskutusasiat, aloitusilmoitukset, numerointi muutokset osoitteissa. Ota esille kiinteistötunnus asioinnin nopeuttamiseksi.

Jenni Leppänen Varhaiskasvatuksen johtaja 044 7374 895 jenni.leppanen@kustavi.fi
Jari Nerjanto Kunnanrakennusmestari 044 7423 360 jari.nerjanto@kustavi.fi Lomalla 2.-30.9.2022.
Jaalakoti 040 0229 375 jaalakoti@kustavi.fi
Iltapäiväkerho 044 5480 651
Henna-Riikka Saarikoski Sosiaaliohjaaja 044 7426 627 henna-riikka.saarikoski@kustavi.fi
Anna Leimola Kirjastonhoitaja-kulttuurisihteeri 044 7426 630 anna.leimola@kustavi.fi
Anja Nuppumäki Tietosuojavastaava 044 7426 613 anja.nuppumaki@kustavi.fi
Aino Hynninen Sosiaalijohtaja 050 3388 351 aino.hynninen@kustavi.fi Puhelinajat ma 14.00-15.00 ja ke 10.00-11.00

Organisaation ulkopuolisia yhteystietoja

Nimi Nimike Puh Sähköposti Soittoajat Kuvaus
Varsinais-Suomen Pelastuslaitos 02 2633 1505
Tuotantoeläin- ja hevospäivystys 06 0004 1451
Taivassalo yhtenäiskoulu Ihattulantie 8, 23310 Taivassalo
Susanna Puottula Ympäristönsuojelupäällikkö 040 7253 929 susanna.puottula@uusikaupunki.fi
Sirkka Rantala Yritysasiantuntija (Ely-keskus) 02 9502 2742 sirkka.rantala@ely-keskus.fi
Petri Puustinen Maaseutupäällikkö 050 3873 352 petri.puustinen@vehmaa.fi
Minna Boström Toiminnanjohtaja (I samma Båt - leader) 040 0718 913 minna.bostrom@sameboat.fi
Marjo Stark Ympäristösihteeri 044 0515 779 marjo.stark@uusikaupunki.fi Viransijaisena toimii Seija Niskala p. 044 051 5778 14.8.2022 asti.
Kuntaperintä Perintä 02 0639 9420 asta.perinta@kuntaperinta.fi klo 8.00-17.00
Kimmo Alitalo Isännöitsijä 044 7544 600 kimmo.alitalo@isannointiwarma.fi
Kaisa Nivola Ympäristöterveydenhuollon johtaja 044 3556 810
02 8451 2710
kaisa.nivola@uusikaupunki.fi
Jätehuoltolaskutus Laskutus 044 7426 604 jatehuolto@kustavi.fi
Jätehuolto M. Helistölä Oy Kuljetustiedustelut ja muutokset 02 8559 90 jatehuolto@helistola.fi ma-ke 8-16, to 8-17 ja pe 8-15
Jarno Helistölä Viherlahden jäteaseman hoito 040 0878 517 jarno@helistola.fi
Esa Kerkola Yrittäjyysneuvoja (Ukipolis) 044 5063 787 esa.kerkola@ukipolis.fi
Erja Pullinen Terveystarkastaja 044 7005 709