Loading Tapahtumat

« Kaikki tapahtumat

Kesäkulkurit ja kummallinen kurnutus

6.6.2026 klo 11:00 - 13:00

Kustavi-päivänä ropisee ripaus taikaa ja kuuluu kummallista kurnutusta, kun Kesäkulkurit kurvaavat paikalle!

Tanssitaiteilijat Maiju Tiuraniemi ja Veera Laine tuovat mukanaan esityksen “Kesäkulkurit ja kummallinen kurnutus”, jossa tuttu muuttuu oudoksi ja arki nyrjähtää lempeästi sijoiltaan. Luvassa on tanssillista fantasiaa, kummallisia hahmoja ja yllätyksiä, jotka sopivat kaikenikäisille vauvasta vaariin. Koe miltä näyttää, kun oma tuttu ympäristö muuttuu hetkeksi fantasiaseikkailuksi!

Esitykset:

klo 11.00 Wanha Kylätori, Vähämaankuja 2
klo 12.30 MLL:n piknik leikkipuistossa, esitys ja työpaja, Vähämaankuja 1

Leikkipuisto

Esityksen kesto on noin viisitoista minuuttia. Leikkipuiston esityksen jälkeen on mahdollista osallistua liikkeelliseen työpajaan.

Esitykset ovat maksuttomia, eikä niihin tarvitse ilmoittautua etukäteen.

Kesäkulkurit on Läntinen tanssin aluekeskuksen tanssikiertue- ja yleisötyökonsepti, jota on toteutettu jo yli viidentoista vuoden ajan.

Kuva: Rosa Huuska

Tiedot

Päivämäärä:
6.6.2026
Aika:
11:00 - 13:00

Tapahtumapaikka

Wanha Kylätori
Vähämaankuja 2 23360 + Google Map

Järjestäjä

Kustavin kirjasto ja kulttuuritoimi